Dnes jsem se doslechla o svém známém, který pracuje jako vojenský agitátor. Jezdí po průmyslových podnicích a vybízí lidi k tomu, aby podepsali smlouvu a šli bojovat na Ukrajinu. V noci se na náborovém místě střídá ve službě se svými kolegy. Nechat toto místo bez dohledu není bezpečné – od začátku války bylo v Rusku zapáleno asi 20 vojenských náborových úřadů. Předpokládá se, že to dělají ti, kteří nechtějí vstoupit do armády ani jít bojovat.

Každou noc volají na tyto úřady opilí muži a vojenští agitátoři jsou nuceni zvednout telefon. Někteří volající odvážlivci říkají, že půjdou bojovat sami a všechny nacisty zabijí. Někteří se naopak ptají: „Proč posíláte naše děti do války?“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.