Dnes jsem se doslechla o svém známém, který pracuje jako vojenský agitátor. Jezdí po průmyslových podnicích a vybízí lidi k tomu, aby podepsali smlouvu a šli bojovat na Ukrajinu. V noci se na náborovém místě střídá ve službě se svými kolegy. Nechat toto místo bez dohledu není bezpečné – od začátku války bylo v Rusku zapáleno asi 20 vojenských náborových úřadů. Předpokládá se, že to dělají ti, kteří nechtějí vstoupit do armády ani jít bojovat.

Každou noc volají na tyto úřady opilí muži a vojenští agitátoři jsou nuceni zvednout telefon. Někteří volající odvážlivci říkají, že půjdou bojovat sami a všechny nacisty zabijí. Někteří se naopak ptají: „Proč posíláte naše děti do války?“

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se