Španělský premiér Pedro Sánchez hledá cesty, jak zmírnit dopady vysoké inflace na obyvatele. Země na Pyrenejském poloostrově proto od začátku září zavede bezplatné cestování vlaky. Nové opatření se ale vztahuje pouze na Španěly, kteří si kupují vícenásobné jízdenky. Jedná se třeba o měsíční jízdenky na příměstské vlaky či opakované jízdy do stejné destinace. 

Využijí je tak hlavně lidé, kteří žijí na předměstí velkých měst a pravidelně dojíždí za prací nebo do školy. Získat je ale mohou i turisté, pokud si například pořídí balíček zahrnující nejméně deset zpátečních jízd.

„Chtěl bych, aby Španělé věděli, že jsem si vědom jejich každodenních potíží. Vím, že platy pokrývají stále méně a méně výdajů a že je těžké vyjít,“ řekl k tomu Sánchez, který je premiérem od června 2018. Nové opatření pomůže zejména nízko- nebo středněpříjmovým rodinám, na které vysoká inflace dopadá vůbec nejvíce.

V červnu inflace ve Španělsku vystoupila na deset procent. V Česku pro srovnání činila 16,6 procenta.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.