Generálnímu řediteli společnosti Tesla Elonu Muskovi se loni v listopadu narodila dvojčata, matkou je jedna z manažerek jeho start-upu Neuralink Shivon Zilisová. S odvoláním na soudní dokumenty o tom informoval server Business Insider.

Musk a Zilisová v dubnu podle serveru podali u soudu žádost o změnu jména dvojčat tak, aby měla příjmení po otci a obsahovalo příjmení matky jako součást prostředního jména. O měsíc později soud žádost schválil.

Musk má z předchozích vztahů už sedm dětí. Pět jich má s bývalou manželkou, kanadskou spisovatelkou Justine Wilsonovou. Další dvě pak s kanadskou zpěvačkou Grimes, druhé jim porodila náhradní matka v prosinci. Loni v září Musk uvedl, že se zpěvačkou žijí napůl odděleně.

Business Insider napsal, že Zilisová byla nedávno uváděna jako jedna z osob, kterou by mohl Musk pověřit vedením Twitteru po jeho akvizici za 44 miliard dolarů.

Šestatřicetiletá Zilisová na svém profilu na profesní síti LinkedIn uvádí, že je ředitelkou provozu a speciálních projektů firmy Neuralink. Pro firmu začala pracovat v květnu 2017 a ve stejném měsíci byla jmenována ředitelkou projektu umělé inteligence firmy Tesla, ve které pracovala do roku 2019. Podle profilu je také členkou správní rady společnosti OpenAI, která se zabývá umělou inteligencí. Jednapadesátiletý Musk je spoluzakladatelem OpenAI a Neuralinku, ve kterém je také předsedou správní rady.

Elon Musk je nejbohatším člověkem na světě. Podle žebříčku miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, se odhadovaná hodnota jeho majetku pohybuje kolem 214 miliard dolarů (5,2 bilionu korun).