Společnost Airbnb zavádí trvalý zákaz pořádání večírků v domech uvedených na jejích stránkách. Společnost zavedla v srpnu 2020 kvůli šíření nemoci covid-19 dočasný zákaz večírků a od té doby se o 44 procent snížil počet hlášení o nepovolených setkáních. Rozhodla se proto k trvalému zákazu, uvádí se v úterním prohlášení.

Airbnb také zruší limit 16 osob pro ubytování v jedné nemovitosti. To umožní, aby větší domy inzerované na její platformě mohly být rezervovány do plné obsazenosti.

Podle společnosti bylo loni více než 6600 hostům a některým hostitelům pozastaveno ubytování kvůli pokusu o porušení zákazu pořádání večírků.

S prvními omezeními večírků začala Airbnb v roce 2019 po smrtelné střelbě na večírku v domě v Kalifornii. V té době zakázala inzerovat večírky v lokalitách Airbnb na sociálních sítích. V době pandemie se počet večírků zvýšil, protože lidé přesunuli setkávání z barů a klubů do pronajatých domů. Airbnb proto zavedla dočasný zákaz večírků.

Letos v květnu Airbnb oznámila, že její tržby v prvním čtvrtletí vzrostly meziročně o 70 procent na 1,5 miliardy dolarů (35,2 miliardy korun). Ve druhém čtvrtletí očekává tržby v rozmezí 2,03 miliardy až 2,13 miliardy dolarů, napsaly agentury AP a Reuters.