DEN STÝ DEVÁTÝ, 15. června

„Bože, jak já jsem unavená,“ prohlašuje moje známá, která se nedávno vrátila do Kyjeva. Od začátku března pobývala jak v Polsku, tak v Německu, ale vrátila se domů. Přišla o práci, nakupily se jí dluhy a celkově vůbec není jasné, jak zvládne platit nájem za byt. „Ale je to domov, je to moje země!“ říká přesvědčeně i přes únavu. I když je perspektiva do budoucna nejistá, přece hledí s nadějí kupředu. Je to její země a ona se tu neztratí.

„Polsko i Německo jsou skvělé země, ale byla jsem tam sama. Samozřejmě s jinými běženci, cítíš tam tu solidaritu, ale stejně je to strašlivě únavné. Člověk by se tak rád pobavil i s někým jiným, ale jak? Otravovat neznámé lidi v kavárně, s mou školní angličtinou? A vlastně jsem ani peníze na kavárnu neměla.“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.