Transformace české ekonomiky směrem k digitální budoucnosti a její nutné předpoklady. Nové formy práce a změny ve vzdělávání. Digitální legislativa Česka a EU. Taková jsou témata čtvrté debaty ČTK Protext, která je dalším příspěvkem do projektu Konference o budoucnosti Evropy. Přímý přenos začne v úterý 14. června ve 13:45. 

Účast na debatě ČTK Protext, jež se podílí na konferenci na základě grantu od Evropského parlamentu, přijali Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce digitalizace a inovací, který je současně pověřený řízením agentury CzechInvest, analytik a dlouholetý expert na problematiku EU Petr Zahradník z České spořitelny a přímý účastník jednání výše uvedeného panelu Matouš Bělohlávek, student panelista Konference o budoucnosti Evropy. Online se připojí členka Pirátské strany a europoslankyně Markéta Gregorová. Ve studiu budou přítomni a připraveni zapojit se do debaty studenti vysokých škol.

Podnětem k diskusi o silnější ekonomice a digitální Evropě je doporučení občanského panelu číslo 1 s názvem „Silnější ekonomika, sociální spravedlnost a zaměstnanost / Vzdělávání, kultura, mládež a sport / Digitální transformace“, který řeší budoucnost ekonomiky EU především v souvislosti s dopady pandemie. Významná část agendy je věnovaná právě příležitostem a výzvám spojeným s digitální transformací.

Banner Ředitelé EvropyVypracovaná doporučení, jež byla předložena plenárním zasedáním konference, jsou k přečtení ZDE.

Témata diskusí ČTK Protext kopírují zadání čtyř občanských panelů, jejichž pořadí se mění podle aktuálnosti konkrétní problematiky. První diskuse se uskutečnila loni v listopadu, druhá v únoru, třetí pak v dubnu.

Debatou o silnější ekonomice a digitální Evropě bude provázet Libuše Bautzová, ekonomická novinářka a šéfredaktorka časopisu Český autoprůmysl.

Vysílání v délce přibližně 90 minut bude možné sledovat přímo v tomto článku.