Tak už jsme pocítili odchod firem z Ruska. Pomalu a nenápadně mizí výrobky, předplatné a potraviny. Telefony se budou dovážet přes třetí země a fotografie si už na iCloudu neprohlédneme – u poloviny populárních mobilních operátorů už to nejde předplatit. Fotky jsou uloženy v cloudu, ale když je otevřu, jsou rozmazané jako mlha. Jako budoucnost Ruska.

Celé to opravdu začíná připomínat Sovětský svaz, i když jsme ho nezažili, nechce se nám tomu věřit. Zvykli jsme si, že naše země je součástí globálního světa a že pokud nastane nějaké blokování, ajťáci najdou způsob, jak ho obejít. Ukázalo se, že ne.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se