Tak už jsme pocítili odchod firem z Ruska. Pomalu a nenápadně mizí výrobky, předplatné a potraviny. Telefony se budou dovážet přes třetí země a fotografie si už na iCloudu neprohlédneme – u poloviny populárních mobilních operátorů už to nejde předplatit. Fotky jsou uloženy v cloudu, ale když je otevřu, jsou rozmazané jako mlha. Jako budoucnost Ruska.
Celé to opravdu začíná připomínat Sovětský svaz, i když jsme ho nezažili, nechce se nám tomu věřit. Zvykli jsme si, že naše země je součástí globálního světa a že pokud nastane nějaké blokování, ajťáci najdou způsob, jak ho obejít. Ukázalo se, že ne.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




