Čeští hokejisté porazili na olympijských hrách v Pekingu Švýcarsko 2:1 po samostatných nájezdech a získali dva body do tabulky skupiny B. O první výhře národního týmu v sezoně rozhodl David Krejčí, brankář Šimon Hrubec zlikvidoval však pět nájezdů soupeře. Ze hry se prosadil Jiří Smejkal, který otevřel v 5. minutě skóre.

Závěrečné utkání v první fázi turnaje čeká český tým už v sobotu, kdy se střetne s neporaženými Rusy. Sborná obhajující zlato z Pchjongčchangu ještě neinkasovala ani gól.

Kouč Pešán udělal podle očekávání po porážce 1:2 s Dánskem změny ve složení obranných řad, mezi šestici beků se posunul Mozík, ve čtvrtém útoku Frolíka nahradil Smejkal.

Češi začali stejně jako ve středu aktivně a už ve třetí minutě měli k dispozici přesilovku. Sice ji nevyužili, ale šest sekund po jejím skončení otevřel skóre šťastným zásahem Smejkal. Při práci na brankovišti se snažil posunout puk na Hynka Zohornu a Weber si bruslí srazil kotouč do vlastní branky. Češi tak poprvé v sezoně skórovali v zápase jako první.

Brankář Genoni, který tentokrát dostal přednost před Berrou, měl více práce než jeho protějšek Hrubec. V 7. minutě se proti pravidlům provinil Sedlák a Švýcaři trestali. Haas sice nejprve neuspěl, když usměrňoval kotouč po ostré nahrávce Andrighetta, jenže puk vzápětí vyplaval za Hrubcem v brankovišti a Haas už měl snadný úkol.

Utkání následně opanovali Hrubec a Genoni, kteří si připsali řadu zákroků. Švýcaři se mohli posunout do vedení v početních výhodách, vyloučení Kováře ani Kundrátka ve druhé třetině ale nepotrestali. Český tým se snažil kontrovat rychlými protiútoky, Řepík ani Stránský je ale do gólového zakončení nedotáhli.

Ve 45. minutě mohl Švýcarům zajistit vedení Andrighetto, Hrubec byl ale připraven. Na druhé straně to zkoušel Knot, i Genoni ale dával pozor. Český tým pak přežil další oslabení při Šulákově vyloučení a v 56 . minutě mohl z dorážky skórovat Hyka. Obránce Frik mu ale v ideálním zakončení zabránil. Když se poté z brejku neprosadil Moser, zápas se prodlužoval.

O vítězi utkání nakonec rozhodly nájezdy. Na české straně se prosadil Krejčí, brankář Hrubec zastavil všech pět pokusů soupeře.