Srbský tenista Novak Djokovič, oblíbený mezi odpůrci očkování, koupil osmdesátiprocentní podíl v dánské biotechnologické společnosti QuantBioRes, která vyvíjí lék na covid-19. Agentuře Reuters to řekl šéf podniku. Djokovič není proti covidu-19 očkovaný, což mu spolu s nejasnostmi ohledně jeho prodělání této nemoci znemožnilo start na turnaji Australian Open. Tenista byl z Austrálie minulý týden vyhoštěn a v neděli odcestoval do vlasti.

Generální ředitel firmy Ivan Loncarevic podle Reuters uvedl, že Djokovič do jeho firmy investoval v červnu 2020. Odmítl ale upřesnit, o jakou částku šlo.

Společnost, v níž sportovec získal většinový podíl, patří k menším dánským firmám. Na svých webových stránkách vysvětluje, že má technologii zvanou RRM pro vývoj léčebných postupů a léků na retroviry a rezistentní bakterie. Tým společnosti tvoří biochemici, fyzici, inženýři a programátoři. Firma uvádí, že má různé studie o infekčních mechanismech tohoto koronaviru a na svém webu oznamuje, že zahájí studii různých způsobů léčby této nemoci.

Čtyřiatřicetiletý srbský hráč nasbíral podle oficiálních údajů tenisové asociace ATP ve své sportovní kariéře na odměnách 134 milionů dolarů (2,9 miliardy korun). Další příjmy mu zajišťují četné reklamní smlouvy.