Podobně jako přistání na Měsíci pomohlo lidem pochopit, jak byla naše jediná přirozená družice vytvořena, může přiblížení se Slunci usnadnit vědcům odkrýt některá tajemství této naší nejbližší hvězdy. Podle vědců z NASA k doteku lidmi vytvořené sondy se Sluncem letos skutečně došlo. Umělé kosmické těleso se dostalo až do vnější atmosféry Slunce – tedy do takzvané koróny.

O doteku se Sluncem s nadšením mluví například Nour Raouafi, vědec z týmu, který za sluneční sondou Parker Solar Probe stojí. Manažer NASA Thomas Zurbuchen zase hovořil o „monumentálním okamžiku“ a „pozoruhodném úspěchu“. „Tento milník nám umožní hlubší vhled do vzniku Slunce a jeho vlivu na sluneční soustavu. Navíc vše, co se dozvíme o naší vlastní hvězdě, nás také poučí o hvězdách ve zbytku vesmíru,“ uvedl Zurbuchen na webu NASA.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.