Nejméně 45 lidí, včetně 12 dětí, přišlo o život při nehodě autobusu ze Severní Makedonie, který v úterý časně ráno havaroval na dálnici na jihozápadě Bulharska. Autobus po nehodě, ke které došlo kolem 02:00 SEČ, vzplál. Podle záchranářů bylo z hořícího autobusu vyproštěno sedm živých lidí, kteří byli převezeni do nemocnice v Sofii. Jejich stav je stabilizovaný, uvedla agentura Reuters.

„Je to obrovská tragédie,“ uvedl úřadující bulharský premiér Stefan Janev, který se vydal na místo nehody. Podle bulharského ministra vnitra Bojka Raškova zůstali cestující po nehodě uvězněni uvnitř autobusu. „Je to opravdu strašný obrázek,“ uvedl ministr.

Předseda severomakedonské vlády Zoran Zaev vyjádřil lítost nad neštěstím a soustrast pozůstalým.

Příčiny nehody bulharské úřady vyšetřují. Nejpravděpodobnější je podle nich buď lidská chyba nebo technická závada. Bulharská tisková agentura BGNES citovala také dopravní expertku, podle které je daný dálniční úsek problematický a celé léto se tu opravovaly díry ve vozovce.

V autobusu se severomakedonskou registrací cestovalo 52 lidí. Sedm přeživších - dvě ženy a pět mužů - převezli s popáleninami do nemocnice v hlavním městě Sofii. Nehodu nepřežil ani řidič, uvedla na svém webu agentura BGNES. Podle severomakedonského ministerstva zahraničí se autobus vracel z víkendového zájezdu do Istanbulu a na bulharské území vjel v pondělí pozdě večer.