Novinář Jürgen Osterhage doprovázel Angelu Merkelovou na mnoha pracovních cestách a zná ji taky osobně. Tvrdí, že byla v mnoha ohledech výjimečnou a nenahraditelnou političkou, která se však dopustila i velkých chyb. Oceňuje především její houževnatost, píli, pracovitost, skromnost a neokázalost: vlastnosti, které charakterizují německé hodnoty, a taky důvody, proč je Merkelová v Německu i po šestnácti letech stále nejoblíbenější političkou. „Zatímco veřejnost ji zná jako rezervovanou a vážnou osobu, v osobním kontaktu je velmi příjemná, veselá, dokonce i vtipná,“ popisuje odcházející kancléřku Osterhage.

HN: Vy ji znáte osobně, doprovázel jste ji taky na pracovních cestách do zahraničí, jaká během nich byla? 

Pamatuji si jednu pracovní cestu do Indie, kde se Merkelová během letu učila nějaké informace z podkladů a chtěla porozumět místní složité situaci a politice. Když jsme přijeli na místo, během tiskové konference ukázala novinářům tak neuvěřitelný přehled o místní situaci, že to všichni obdivovali. Nastudovala si potřebné materiály jen během cesty. Tehdy jsem si opět potvrdil, jak je neuvěřitelně chytrá, pohotová a rychlá. Navíc to udělala v době, kdy ostatní odpočívali. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.