Pandemie koronaviru by neměla sloužit jako záminka k neomezenému nafukování dluhů, je potřeba se co nejdříve vrátit k rozpočtové disciplíně. Skupina ministrů financí EU se obrátila s jasným vzkazem na Evropskou komisi a ostatní kolegy z členských států, aby v předvečer debaty o možné změně pravidel známých jako Pakt stability a růstu vyzvala k dodržování fiskální odpovědnosti v zemích sedmadvacítky.

Dopis osmi šéfů státních pokladen, které deník Financial Times označil za finanční „jestřáby“ Evropské unie, podepsala minulý týden také česká ministryně Alena Schillerová (ANO). Za Česko se tak mimo jiné připojila k větě, že „udržitelné veřejné rozpočty vytvářejí prostor pro zvládání příštích krizí“. „Snížení nadměrných schodků musí zůstat prioritou“, stojí v apelu podepsaném ministry za Rakousko, Dánsko, Nizozemsko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Lotyšsko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.