Matrix odstartoval před více než dvaceti lety revoluci, když přinesl na svou dobu úchvatné filmové triky. Také zpopularizoval otázku, zdali lidstvo nežije v simulaci. Stal se z ní virus, který od té doby hlodá v hlavách nejen nekonvenčně smýšlejícím vědcům, ale i laické veřejnosti. Nyní se série dočká čtvrtého pokračování. A podle traileru to bude opět akční i myšlenková řežba.

Matrix Resurrections je první film z původní třídílné série, který je natočen digitálně. Hlavní roli má opět Keanu Reeves. Podle něj má nový scénář od Lany Wachowské skvělý příběh, a proto na nabídku účinkovat kývl. Bez filmového Nea, který odstartoval děj trilogie, když požil červenou pilulku, by si fanoušci neuměli Matrix nejspíše ani představit. Stejně jako jejich hrdina si mohou na oficiálních stránkách filmu WhatIsTheMatrix vybrat mezi modrou a červenou pilulkou všichni fanoušci filmu.

Zároveň se vrátí i herečka Carrie-Anne Mossová, což znamená, že se ve filmu objeví vedle Nea i postava Trinity.

Nový Matrix má být stejně jako předchozí díly pořádně akční, svědčí o tom i to, že natáčení ve městě San Francisco probíhalo tak divoce, že si lidé stěžovali na hlasitost a spoušť při natáčení. Prázdné nábojnice cinkají o zem proudem. Bohužel se ale nevrátí jejich milovník, hlavní záporák Hugo Weaving v roli agenta Smithe. Nepodařilo se mu uvolnit z již dříve naplánované role v divadelní hře.

Aktuálně se počítá s tím, že se nový Matrix do kin dostane už ke konci prosince letošního roku.