Po letech debat a jednání se Benátky rozhodly, že zavedou poplatek za vstup do historického centra. Turisté budou platit už od léta 2022, napsal italský deník La Stampa. Za vstup si připlatí pouze ti návštěvníci, kteří ve městě vodních kanálů a gondol nepřespávají. Výjimku tak získají také místní obyvatelé, jejich příbuzní a turisté, kteří se ubytují v některém z tamních hotelů.

„Náklady na údržbu a zajištění bezpečnosti historického centra jsou vysoké. Léta je platili hlavně Benátčané,“ prohlásil před časem starosta Luigi Brugnaro s tím, že nyní k tomu více přispějí i turisté.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se