Malále Júsufzajové bylo jen patnáct let, když se ji jeden z bojovníků islamistického hnutí Pakistánský Tálibán pokusil zavraždit. Mladou Pákistánku, která už tehdy v tamní provincii Svát ovládané islamisty usilovala o lepší přístup ke vzdělání, postřelil do hlavy. Malála přežila a stala se jednou z nejvýraznějších osobností, které bojují za práva žen. V roce 2011 coby sedmnáctiletá dostala Nobelovu cenu za mír. Stala se tak vůbec nejmladší nositelkou této ceny v historii. Nyní čtyřiadvacetiletá Júsufzajová vyzývá svět, aby pomohl Afghánkám, v jejichž zemi se po dvaceti letech Tálibán opět ujal vlády. 

Aktivistka, která nyní žije v Británii, připomíná, že během posledních dvou dekád miliony afghánských žen a dívek mohly chodit do školy a vzdělávat se. S návratem Tálibánu k moci ale hrozí, že o svoji budoucnost přijdou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.