S několikatunovým nákladem, v němž je například i pizza pro posádku, zamířila v noci na středu k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) nákladní loď Cygnus společnosti Northrop Grumman. Raketa Antares vynesla vesmírný kamion na oběžnou dráhu z kosmodromu Wallops v americkém státě Virginie krátce před půlnocí. Připojení ke stanici je plánováno na čtvrteční dopoledne SELČ.

Sedmičlenná posádka, která nyní orbitální komplex obývá, se podle agentury AP kromě pizzy může těšit i na čerstvá jablka, rajčata, kiwi, ale také na „švédský stůl“ s různými druhy sýrů. Náklad o hmotnosti 3,7 tuny obsahuje například i držáky pro nové solární panely, které by na ISS měly dorazit v příštím roce.

Mezi nákladem určeným pro vědecké pokusy je materiál simulující prašnou vrstvu rozdrcených hornin (regolit) pokrývající povrch Měsíce. Využit bude při výrobě různých věcí pomocí 3D tiskárny, která je na ISS. Experiment se týká možnosti využití tohoto postupu v budoucnu při návratu lidí na Měsíc.

Jde už o 16. zásobovací let na vesmírnou stanici, který pro NASA zajišťuje loď společnosti Northrop Grumman. Cygnus je tentokrát pojmenován S.S. Ellison Onizuka na počest astronauta Onizuky, který společně se šesti dalšími členy posádky zahynul v lednu 1986 při zkáze raketoplánu Challenger krátce po startu.

Posádku Mezinárodní vesmírné stanice nyní tvoří američtí astronauti Shane Kimbrough, Mark Vande Hei a Megan McArthurová, ruští kosmonauti Pjotr Dubrov a Oleg Novickij, astronaut Evropské kosmické agentury (ESA) Thomas Pesquet a zástupce japonské JAXA Akihiko Hošide.