Stroj irské nízkonákladové společnosti Ryanair v sobotu ráno odletěl z francouzského Toulouse do Fezu v Maroku bez 50 cestujících, které bez vysvětlení nechal v odbavovací hale. Cestující přišli na letiště včas, měli platné letenky i doklady, do letadla ale nebyli vpuštěni, informoval v pondělí list Le Figaro. Ryanair se podle dostupných informací k případu, který působí poněkud paradoxně, dosud nevyjádřil.

Cestující údajně přišli k přepážce pro vstup do letadla v předepsanou hodinu, zaměstnanci aerolinek jim však měli sdělit, že letadlo již odletělo. Podle informací na serveru Flightradar24 měl inkriminovaný let FR3551 už při vzletu více než hodinové zpoždění. List Le Figaro zmiňuje možnost, že Ryanair odmítl některé cestující, aby ještě nezvyšoval zpoždění letu. Společnost cestujícím údajně vyplatí odškodné, neposkytla jim ale náhradní dopravu.

Několik opozdilců, které aerolinky nevpustí do letadla, jsou poměrně běžným jevem. Odepření letu 50 cestujícím, což je čtvrtina kapacity letu, je však velmi neobvyklé, uvádí specializovaný web Aerotime hub.

Související