Nejméně čtyři lidé zahynuli při pádu letadla s parašutisty v Kemerovské oblasti na jihozápadě Sibiře, další jsou zraněni. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informují ruské agentury Interfax a Ria Novosti. Podle zdroje agentury TASS zemřelo až devět lidí. Letoun, na jehož palubě podle této agentury cestovalo 19 osob, se zřítil nedaleko letiště Tanaj. Příčinou havárie byla porucha jednoho z motorů, uvedla Ria Novosti.

Posádka za letu nahlásila poruchu jednoho z motorů, proto se rozhodla vrátit na letiště. Stroj ale zavadil křídlem o koruny stromů a zřítil se, popsal TASS.

Šéf dobrovolné organizace pro spolupráci s armádou DOSAAF v Kemerovské oblasti Viktor Šemochanov agentuře TASS sdělil, že letoun byl v dobrém stavu a podnikl čtvrtý let za den. Na palubě bylo podle něj 17 parašutistů a dva členové posádky. Jiné zdroje hovoří až o 24 lidech na palubě.

"Podle mých informací dva členové posádky a sedm parašutistů zemřelo," řekl Šemochanov.

Agentura Reuters informuje s odvoláním na místní zdravotnickou záchrannou službu také o čtyřech těžce zraněných. Další lidé jsou podle dostupných informací zraněni lehce.

Dvoumotorový letoun L-410 patřil podle agentury TASS polovojenského spolku DOSAAF. Ten sehrává v Rusku podobnou roli jako v komunistickém Československu Svazarm. Výrobcem letadel L-410 je česká společnost Let Kunovice.