Olympijské sjezdovky v kanadském Whistleru se v dubnu obvykle potýkají s náporem návštěvníků. Za normálních okolností by teď na svahy, kde při zimních hrách roku 2010 zazářili američtí reprezentanti Bode Miller a Lindsey Vonnová, směřovali lyžaři z Kanady i Spojených států. Jenže letos je to jinak. Hotely jsou prázdné, vleky nejezdí a sjezdovky jsou opuštěné. Město ochromila brazilská mutace koronaviru. Vědci ji označují jako variantu P.1, poprvé ji zaznamenali loni v listopadu a je přibližně dvakrát nakažlivější než jiné kmeny viru.
„Máme samozřejmě obavy,“ řekl nedávno Adrian Dix, který má na starosti zdravotnictví v provincii Britská Kolumbie. Právě v ní město Whistler leží, na západě Kanady, zhruba sto kilometrů od Vancouveru.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





