Olympijské sjezdovky v kanadském Whistleru se v dubnu obvykle potýkají s náporem návštěvníků. Za normálních okolností by teď na svahy, kde při zimních hrách roku 2010 zazářili američtí reprezentanti Bode Miller a Lindsey Vonnová, směřovali lyžaři z Kanady i Spojených států. Jenže letos je to jinak. Hotely jsou prázdné, vleky nejezdí a sjezdovky jsou opuštěné. Město ochromila brazilská mutace koronaviru. Vědci ji označují jako variantu P.1, poprvé ji zaznamenali loni v listopadu a je přibližně dvakrát nakažlivější než jiné kmeny viru.

„Máme samozřejmě obavy,“ řekl nedávno Adrian Dix, který má na starosti zdravotnictví v provincii Britská Kolumbie. Právě v ní město Whistler leží, na západě Kanady, zhruba sto kilometrů od Vancouveru. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se