Jako první země v Evropské unii se Maďarsko rozhodlo nečekat na Evropskou lékovou agenturu a povolilo použití ruské vakcíny Sputnik V. Premiér Viktor Orbán má s Moskvou dobré vztahy a nevynechá možnost kritizovat unii za nezvládnutí nákupu a dodávek očkovacích látek proti koronaviru. Kromě ruské vakcíny, kterou nyní Evropský lékový úřad zkoumá, už Maďarsko schválilo i dvě čínské. Zároveň má k dispozici čtyři unií schválené vakcíny, z nichž začaly dodávky pouze tří – Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca/Oxford.

Hodně tvrdě na zemi dopadá třetí vlna pandemie, nemocnice jsou přeplněné a v přepočtu na obyvatele má Maďarsko nejvíce mrtvých na světě. V této situaci klesá počáteční neochota Maďarů se ruskou nebo čínskou vakcínou nechat očkovat. „V lednu hodně lidí říkalo, že nechtějí Sputnik ani čínskou vakcínu. Situace je teď ale hodně špatná a mnoho lidí mění názor s tím, že cokoliv je lepší než nebýt očkován vůbec,“ říká Zsófia Fülöpová, zdravotnická reportérka opozičního týdeníku Magyar Narancs.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.