Po celém světě se už podařilo vyočkovat přes 300 milionů dávek vakcín proti nemoci covid-19. Přestože očkování začalo ve více než 100 zemích světa, zdaleka se nedaří očkovat všude stejně rychle. Zatímco některým zemím se už podařilo ochranu proti koronavirové pandemii zajistit větší části své populace, jiné na první dávku vakcín teprve čekají.

Česká republika s 7,7 dávky na sto Čechů uzavírá v celosvětové statistice první padesátku, což je lehce pod průměrem Evropské unie, který činí 9,3.

Celosvětovému žebříčku vévodí s 90 miliony vyočkovaných dávek Spojené státy, za kterými se s 52 miliony nachází Čína a s 23 miliony Velká Británie. Zatímco však drtivá většina ekonomicky vyspělých států už s vakcinací dávno začala, většina rozvojových zemí, zejména v Africe, stále neočkuje. Některým může pomoci mezinárodní iniciativa Covax, jiné však podle BBC žádné vakcíny ani shánět neplánují.

Zatímco Spojené státy v přepočtu na 100 obyvatel vyočkovaly už 27,9 vakcíny, v celé Africe se toto číslo aktuálně pohybuje okolo 0,4. Králem v očkování v přepočtu na obyvatele je Izrael, kterému už se podařilo překročit hranici sta dávek. Na sto obyvatel Izraele tak připadá 102 dávek. To je dáno skutečností, že většina vakcín vyžaduje použití dvou dávek.