Bylo, nebylo. Za kanálem La Manche, ve Velké Británii, dostal se roku 2016 před soud výjimečný případ. Vyčníval především svou pohádkovou hodnotou - soudce měl totiž rozhodnout o nejdražším rozvodu v historii země. Jednalo se o ruského miliardáře Farkhada Akhmedova a jeho manželku Tatianu, které soud následně přiřkl vyrovnání ve výši 615 milionů dolarů (více než 13 miliard korun). Paní Akhmedová však z těchto peněz dosud neviděla ani cent. Rozhodla se proto pro nečekaný krok a zažalovala jejich společného syna Temura, který podle ní chrání otcův majetek. V prosinci roku 2020 se spor mezi matkou a sedmadvacetiletým synem o 100 milionů dolarů (tedy asi dvě miliardy korun) dostal před londýnský soud. 

Čtenáře na tomto místě patrně napadne, proč se paní Akhmedová nesoudila nejprve se svým manželem. Odpověď je velmi jednoduchá - pan Akhmedov se s ní odmítá jakkoli bavit a vzhledem k tomu, že on ani jeho majetek se nenachází ve Velké Británii, mají tamní soudy svázané ruce. Syn Temur naopak v Británii trvale bydlí, a jeho majetek tedy lze soudně napadnout. A rozhodně je o co stát - ať už se jedná o byt vedle Hyde Parku v hodnotě 40 milionů dolarů (přes 850 milionů korun), nebo třeba Rolls-Royce za téměř půl milionu dolarů (10 milionů korun), uvádí deník The New York Times.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.