Nejprve se na policii přihlásil sám, pak měl zvláštní úraz v cele a po necelém měsíci spáchal sebevraždu.

Při popisu událostí z posledních týdnů kolem bývalého slovenského policejního prezidenta Milana Lučanského zůstávají nezodpovězené některé otázky.

Základní je, proč se Lučanský nepokusil o útěk, když byl začátkem prosince v Chorvatsku. Policii se ho tehdy proto nepodařilo zadržet. Lučanský se však s vyšetřovateli dohodl, že se na Slovensko vrátí a sám přijde na výslech.

Dohodu dodržel a den po akci Jidáš, při níž policie zadržela další obviněné, šel brzy ráno na testování na covid-19 a pak v doprovodu policistů na policejní prezidium.

Jidáš je jednou z několika policejních akcí, při níž slovenská policie v roce 2020 zadržela bývalé i současné vysoké činitele policie, prokuratury nebo soudů kvůli podezřením z korupce a manipulace s případy v předchozích letech za vlády strany Směr-sociální demokracie.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.