Když na jaře obletěly celý svět fotografie z přeplněných nemocnic severoitalského Bergama, mnohými lidmi to otřáslo. V tu chvíli si v Evropě jen málokdo uvědomoval, že se na starý kontinent rozšířila epidemie, jakou svět neviděl od španělské chřipky.

Středověké město, kde žije téměř 120 tisíc obyvatel, se stalo jedním ze symbolů první vlny koronavirové pandemie v Evropě. Právě z tohoto města pochází fotky armádních vozidel, které převážely těla obětí do krematorií. Lombardie, kde Bergamo leží, patří mezi vůbec nejbohatší regiony celé Evropy a má jeden z nejlepších zdravotních systémů na světě. "I tak to pro nás bylo jako tsunami. V březnu jsme prožili tragédii," řekla expertka na infekční nemoci Serena Venturelliová z Nemocnice Papeže Jana XXIII.

Jen málo míst na světě se potýkalo s takovou mírou nákazy jako právě Bergamo. V období od dubna do června tu vědci proto provedli experiment a změřili vybranému vzorku téměř 10 tisíc lidí množství protilátek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.