Vánoce se blíží a Francouzi pomalu začínají shánět dárky pod stromeček. Letošní nakupování ale kvůli koronavirové pandemii vypadá jinak, než je běžné. Francie se stejně jako Česko zavřela do karantény, obchody nabízející například oděvy nebo knihy jsou zavřené. Těží z toho hlavně velké e-shopy. Ve Francii ale vznikla petice proti americkému internetovému gigantu Amazon. Podporují ji i někteří politici, kteří vyzývají Francouze, aby raději nakupovali nejlépe v menších prodejnách poblíž jejich domova.
"Pařížanům říkám: Nekupujte na Amazonu. Amazon znamená smrt pro naše knihkupectví a smrt pro naše okolí," prohlásila socialistická starostka Paříže Anne Hidalgová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














