Mladý útočník ve čtvrtek zabil na základní škole v severoslovenském městě Vrútky jednoho člověka, usmrceným je zástupce ředitelky. Policie proti němu použila zbraň a na útěku ho zastřelila, informovala slovenská média. Podle serveru Denníku N útočník, kterým byl 22letý zaměstnanec školy, pobodal ještě další dva dospělé a dvě děti, všichni byli převezeni do nemocnice v nedalekém Martině. Jaký byl motiv jeho činu, zatím není jasné.

Jak uvedl server Aktuality.sk, zraněná je jedna z učitelek, která má bodné rány na hrudníku a břiše. V nemocnici jsou rovněž dvě děti, jedno z nich má bodné rány na hrudníku a břichu, druhé má řezné rány. Útočníkem byl údajně bývalý žák školy, který nikdy nebyl problémový.

"Vůči dospělému útočníkovi použili policisté donucovací prostředky – zbraň, poté útočník zahynul," uvedla policie. Televize TA3 uvedla, že zraněni byli i dva policisté. Ti podle reportéra stanice útočníka zabili asi 300 metrů od školy, když se z místa činu snažil utéct. Svědci popsali, že policie pachatele honila v ulicích nedaleko školy, pak zaslechli výstřely.

Situace už je podle policie pod kontrolou. Na místo směřuje posttraumatický tým a také policejní prezident Milan Lučanský, ministr vnitra Roman Mikulec, ministr školství Branislav Branislav Gröhling i předseda parlamentu Boris Kollár.

Premiér Igor Matovič, který je nyní na setkání šéfů vlád Visegrádské skupiny (V4) na jižní Moravě, vyjádřil před novináři nad útokem lítost. Český premiér Andrej Babiš na Twitteru oznámil, že s kolegy z Polska a Maďarska vyjádřil Matovičovi soustrast.