Pandemie koronaviru zásadně omezila filmový průmysl u nás i po celém světě. Studia tak musela oddálit vydání nových filmů nebo se obrátit na streamovací služby. Ačkoliv se kina již chystají ve světě otevřít, je stále nejasné, zda je poptávka dostatečná na to, aby studia opět vydělávala. Obtížné bude i určit, nakolik budou nové filmy úspěšné. Provozovatelé kin se navíc musí vypořádat s restrikcemi, jako je předepsaný rozestup mezi diváky, které omezí jejich kapacitu.

Snaha dostat obsah k divákům i skrz netradiční kanály znamená, že bude obtížné měřit úspěšnost nových filmů. Vzhledem k masivní změně na trhu totiž nebudou nová čísla srovnatelná s předchozími filmy, píše portál CNBC.

Majitelé kin se proto obávají, že se od nich velká filmová studia odvrátí. Může pro ně být totiž jednodušší poskytovat svůj obsah divákům přímo. Generální ředitel Sony Pictures Tony Vinciquerra se zatím zavázal k věrnosti kinům a tvrdí, že poskytnutí filmů biografům je lukrativnější než zpřístupnění filmů přímo pro spotřebitele. Přesné metriky však toto tvrzení podle CNBC zatím nepotvrzují.

Situace se totiž může změnit ve chvíli, kdy se diváci do kin nevrátí nebo pokud přerušení natáčení způsobí zpoždění vydání nových filmů. Zástupci filmového průmyslu se proto obávají, že pokud distributoři začnou preferovat přímý kontakt se zákazníky, všechny metriky, které byly dříve používány k měření úspěšnosti filmů, přestanou fungovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.