Severokorejské úřady informovaly občany Severní Koreje, že v zemi jsou potvrzené případy nákazy koronavirem. Oznámila to rozhlasová stanice Radio Free Asia (RFA), podle níž byli obyvatelé informováni na veřejných přednáškách. Pchjongjang ale dál oficiálně tvrdí, že v zemi žádný případ není.

RFA oznámila, že přednášející, kteří hovořili před zástupci organizací a komunit, sdělili, že země případy nákazy koronavirem má. Nikdo z nich ale neuvedl konkrétní čísla. RFA se opírá o dva zdroje, o jeden z Pchjongjangu a druhý z provincií. Podle přednášejících jsou nakažení lidé na třech místech - v Pchjongjangu a v provinciích Hwanghe a Hamgjong pukto.

Pchjongjang zavedl kvůli kororonaviru ochranná opatření, zpřísnil pohraniční kontroly a nařídil všem přijíždějícím lidem ze zemí, kde se koronavirus vyskytuje, strávit 30 dní v karanténě. Mnoho diplomatů ze země odcestovalo už začátkem března.

Státní agentura KCNA v sobotu oznámila, že se úřady snaží odhalit "zbývající možnosti, jimiž by se nákaza mohla do země dostat, přičemž hranice zůstává uzavřená stejně jako vzdušný prostor a teritoriální vody".

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist