Veřejný život ve Španělsku se zastavil. Premiér Pedro Sánchez kvůli rychle postupující epidemii koronaviru vyhlásil na dva týdny nouzový stav. Výrazně omezil pohyb osob. Španělé mohou nyní vyjít ven jen z několika definovaných důvodů - například mohou jet do práce, nakoupit potraviny a další nezbytnosti, k lékaři nebo jet pomoci starším či handicapovaným lidem. Nemohou jít ale ven, aby si "zašli na večeři k přátelům", upozornil premiér. 

"Tato opatření jsou drastická a budou mít dopad," prohlásil premiér v projevu k národu v narážce na to, že tyto kroky výrazně postihnou španělskou ekonomiku. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se