Veřejný život ve Španělsku se zastavil. Premiér Pedro Sánchez kvůli rychle postupující epidemii koronaviru vyhlásil na dva týdny nouzový stav. Výrazně omezil pohyb osob. Španělé mohou nyní vyjít ven jen z několika definovaných důvodů - například mohou jet do práce, nakoupit potraviny a další nezbytnosti, k lékaři nebo jet pomoci starším či handicapovaným lidem. Nemohou jít ale ven, aby si "zašli na večeři k přátelům", upozornil premiér.
"Tato opatření jsou drastická a budou mít dopad," prohlásil premiér v projevu k národu v narážce na to, že tyto kroky výrazně postihnou španělskou ekonomiku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




