Po sečtení výsledků z demokratických primárek v americkém státě New Hampshire s 26 procenty hlasů vyhrál senátor a demokratický socialista Bernie Sanders. Těsně za ním se s 24,4 procenta umístil někdejší starosta South Bendu v Indianě, kandidát Pete Buttigieg a na třetí příčce je s 19,7 procenta senátorka Amy Klobucharová. Bývalý viceprezident Joe Biden skončil pátý. Informovala o tom televize CNN. V republikánských primárkách v New Hampshiru americký prezident Donald Trump s přehledem porazil někdejšího guvernéra státu Massachusetts Williama Welda.

Demokratické primárky v New Hampshiru byly teprve druhým soubojem o nominaci kandidáta, který stane v listopadových volbách proti prezidentovi Donaldu Trumpovi. Zároveň to bylo první hlasování v primárních volbách, jelikož v Iowě demokraté vybírali svého kandidáta systémem nominačních shromáždění.

Biden v New Hampshiru získal 8,4 procenta hlasů, což je méně, než má senátorka Elizabeth Warrenová, která je s 9,3 procenta čtvrtá. Podle agentury AP Biden špatný výsledek očekával, a tak se rozhodl ještě před zveřejňováním konečných výsledků pokračovat v kampani ve státě Jižní Karolína, kde demokraté uspořádají primárky 29. února.

Podle CNN si Sanders a Buttigieg v úterních primárkách zajistili shodný počet devíti delegátů na stranickou konferenci, kde se kandidát nominuje, zatímco Klobucharová šest.

"Toto je vítězství a začátek konce Donalda Trumpa," uvedl po zveřejnění výsledků Sanders. Radost z výsledku vyjádřil také Buttigieg: "Díky vám kampaň, o které někteří říkali, že by neměla existovat, bude pokračovat," řekl.

Podnikatel Andrew Yang a senátor Michael Bennet po primárkách v New Hampshiru, když začalo být jasné, že nebudou úspěšní, naopak oznámili, že z klání odstupují.

Trump v republikánských primárkách v New Hampshiru získal 85,7 procenta hlasů a zajistil si 20 delegátů. Porazil tak někdejšího guvernéra státu Massachusetts Williama Welda, který získal 9,2 procenta hlasů, ale žádného delegáta.