Obyvatelé italských Benátek budou mít v neděli možnost rozhodnout, zda chtějí rozšířit autonomii historické části města a oddělit se od jeho pevninské části. Historická část města podle separatistů potřebuje vlastní vedení, které bude chápat jeho problémy a bude je chtít reálně řešit.

Benátky od roku 1926 sdílí starostu a městskou radu s částí pevninské industriální oblasti Mestre, která je od historické části oddělena lagunou. Společní političtí představitelé sídlící na pevnině však nerozumí tomu, co potřebuje město postavené na vodě. Považují Benátky spíše za turistickou atrakci, než za žijící komunitu, cituje server Politico názory benátských separatistů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se