Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným vozíkem, které se vyhnulo silniční kontrole. Dostihla jej nakonec u severočeského Nakléřova, trojice z pronásledovaného vozu s kradenými věcmi ale uprchla. Informovala o tom ve čtvrtek německá policie.

Spolkoví policisté ze stanice v saském příhraničním městečku Bad Gottleuba-Berggiesshübel ve středu večer hodlali zkontrolovat auto jedoucí ve směru k české hranici. To se jim ale vyhnulo a ujelo. Pronásledovaný vůz nakonec zastavil až u lesa nedaleko Nakléřova, který leží asi osm kilometrů za česko-německou hranicí. Jeho osádku se českým a německým policistům při společném pátrání nalézt nepodařilo.

V přívěsném vozíku odstaveného auta se našly mimo jiné části lešení, kabelové bubny, naviják na lano a motorová pila. Vše krátce předtím podle německé policie kdosi odcizil stavební firmě jižně od Drážďan.

Ačkoli se podezřelé dopadnout nepodařilo, podle vyšetřovatelů jde zřejmě o tři Čechy, kteří se už v minulosti v Německu i Česku dopustili různých krádeží.

Němečtí a čeští policisté mohou v rámci smlouvy o policejní spolupráci během zásahů překračovat společné hranice. Musí v takovém případě co nejdříve informovat druhou stranu a na jejím území mohou působit jen tak dlouho, dokud druhý stát zásah nepřevezme.

Související

 

Související