Ruské ministerstvo spojů a státní společnost Rostelekom navrhují vybavit všechny ruské státní úředníky telefony a tablety s domácím operačním systémem Aurora, který by měl nahradit systémy od Googlu a Applu. Mělo by se tak zamezit tomu, aby zahraniční tajné služby, hlavně ty západní, mohly pomocí chytrých telefonů provozovat špionáž. O Auroru také projevil zájem čínský výrobce elektroniky Huawei, kterému kvůli americkým sankcím hrozí, že nebude moci využívat operační systém Android.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








