Ruské ministerstvo spojů a státní společnost Rostelekom navrhují vybavit všechny ruské státní úředníky telefony a tablety s domácím operačním systémem Aurora, který by měl nahradit systémy od Googlu a Applu. Mělo by se tak zamezit tomu, aby zahraniční tajné služby, hlavně ty západní, mohly pomocí chytrých telefonů provozovat špionáž. O Auroru také projevil zájem čínský výrobce elektroniky Huawei, kterému kvůli americkým sankcím hrozí, že nebude moci využívat operační systém Android.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se