S letošními volbami do Evropského parlamentu (EP) začíná být jasné, že oproti skladbě EP, která byla zvolena před pěti lety, se mnohé změní.

Následkem nejedné evropské krize, sílícího hlasu nacionalistů a protekcionistů a často nízké akceschopnosti unijní byrokracie se do popředí evropského agenda settingu mohou dostat euroskeptici z většiny států EU.

A ač se euroskeptické strany stát od státu liší v mnoha ohledech a názorech, a to i co se týče technologických záležitostí, všechny se shodnou na jednom - absolutní "svobodě projevu" na internetu, a to bez jakékoli hrozby postihu.

Faktem ale zůstává, že nové složení parlamentu znervózňuje celou internetovou a technologickou komunitu, a to především kvůli velké neznámé v podobě jasných programových bodů euroskeptiků v oblasti technologií a postupující digitalizace.

Pro objasnění toho, co by měl technologický svět očekávat od příchozí vlny euroskeptiků, vypracoval server Politico pomocí rozhovorů s aktivisty a vrchními stratégy a analýzy volebních programů těchto stran stručný přehled očekávatelných kroků, od digitálního průmyslu, cenzury a ochrany soukromí až po umělou inteligenci.

Mezi analyzované strany patří stávající členové skupin Evropa svobody a přímé demokracie (EFDD) a Evropa národů a svobod (ENF), jakož i pravděpodobní členové budoucích krajně pravicových a populistických frakcí, které po volbách vzniknou.

Ačkoliv se zdá, že technologie nejsou pro euroskeptiky nijak důležitým tématem, situace se radikálně mění, pokud se dotýkají jiných priorit.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.