Čínská státní zpravodajská agentura Nová Čína představila moderátorku založenou na technologii umělé inteligence (AI). První ženská AI zpravodajka na světě jménem Sin Siao-meng se divákům na televizních obrazovkách ukáže na začátku března, napsal server Quartz.

"Agentura Nová Čína v úterý představila první ženskou AI moderátorku na světě. Sin Siao-meng bude mít svou premiéru během nadcházejících setkání zákonodárců a předních politických orgánů," napsal na Twitteru pekingský list Žen-min ž'-pao.

Na vývoji moderátorky spolupracovala agentura s čínskou technologickou společností Sogou, která stojí za oblíbeným internetovým vyhledávačem.

Nová "zaměstnankyně" nebude první umělou inteligencí ve službách agentury.

Loni v listopadu představil čínský kanál vůbec prvního AI moderátora na světě. Jeho vzhled a hlas byly vyvinuty podle předlohy skutečného pracovníka agentury.

"Budu pracovat neúnavně, abych vám stále přinášel čerstvé informace," zahájil loni své první vysílání s tím, že se na obrazovkách může objevovat 24 hodin denně, každý den v roce.

Nová Čína a Sogou nyní rovněž informovaly, že vylepšená verze mužského čtenáře zpráv dokáže nově také stát, pohybovat rukama a přirozeněji gestikulovat.