Vesmírná společnost SpaceX amerického podnikatele Elona Muska propustí zhruba deset procent ze svých více než 6000 zaměstnanců. Informoval o tom na svých internetových stránkách list Los Angeles Times s odvoláním na zdroj obeznámený se situací.

"Pokud chce firma dostát svým závazkům vůči současným klientům, pokračovat ve vývoji meziplanetárních vesmírných lodí a globálního vesmírného internetu, musí se stát štíhlejším podnikem. To znamená, že se musíme rozloučit s některými talentovanými a tvrdě pracujícími členy svého týmu," reagovala Muskova firma na otázky listu Los Angeles Times ohledně snižování počtu zaměstnanců.

Musk založil společnost SpaceX v roce 2002 a dosáhl s ní řady úspěchů v oblasti vesmírné dopravy. Musk je rovněž zakladatelem a generální ředitelem výrobce elektromobilů Tesla.

Firma vydělává především na komerčním i nekomerčním vypouštění družic do vesmíru, značnou část svých zisků získává i od amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA), se kterou má uzavřenou smlouvu mimo jiné o poskytování dodávek nákladů pro Mezinárodní vesmírnou stanici za miliardu dolarů. Na únor tohoto roku plánuje podnik i test vesmírné kapsule, která bude schopna přenášet astronauty.

Server Los Angeles Times uvádí, že společnost nabídne propuštěným zaměstnancům mimo pomoci s hledáním nového zaměstnání i osmitýdenní mzdu a další benefity.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist