V americké sázkové hře Mega Millions padl jackpot s obří výhrou 1,537 miliardy dolarů (34,8 miliardy korun). Podle agentury AP se jedná o druhou nejvyšší loterijní výhru ve Spojených státech.

Tiket se šesti šťastnými čísly, který byl vylosován v úterý večer, si zakoupil sázející v Jižní Karolíně. Jackpot se vyšplhal na zmíněnou astronomickou hodnotu díky tomu, že od konce července se nikdo do vítězných šesti čísel nestrefil. Jméno vítěze se možná veřejnost nikdy nedozví. Jižní Karolína totiž patří k několika málo americkým státům, kde výherci smějí zůstat v anonymitě.

"Konečná částka nakonec nedosáhla odhadovaných 1,6 miliardy dolarů," prohlásila Carol Gentryová, mluvčí Maryland Lottery, která vede konsorcium státních loterií účastnících se losování hry Mega Millions.

"Odhady vítězné částky vycházejí z historických zkušeností. U takhle velkého jackpotu ale moc zkušeností nemáme," podotkla. Podle Gentryové je 70 procent sázenek prodáno v den slosování. "Předpovědět přesná čísla tak může být složité," dodala Gentryová.

Zatím nejvyšší výhra v loterii z ledna 2016 činí podle amerických médií 1,586 miliardy dolarů, kterou si v sázkové hře Powerball rozdělili tři výherci.

Taženými čísly v úterním slosování loterie Mega Millions, která jednomu ze sázejících přinesla závratnou výhru, byla 5, 28, 62, 65, 70 a rovněž číslo 5, které padlo jako takzvané Megaball číslo.

Výherce celou výhru nedostane. Pokud si zvolí – jako většina vítězů – výplatu v hotovosti, odevzdá bernímu úřadu skoro polovinu částky. Pokud peníze uloží na účet, bude daňový odpočet o něco nižší. Příštích několik desetiletí pak bude dostávat pravidelnou rentu.

Účast ve hře sice vyjde pouze na dva dolary (asi 45 korun), ale šance vyhrát jackpot v této loterii je jedna ku 302,5 milionu, upozorňují statistici.

V loterii je možné sázet ve 44 amerických státech, stejně jako ve Washingtonu a na Amerických Panenských ostrovech.

Související