PPF bance stoupl v letošním prvním pololetí čistý zisk meziročně o 15 procent téměř na 1,4 miliardy korun. Bilanční suma banky dosáhla 191 miliard korun, informovala dnes PPF banka.

"První pololetí roku 2018 přineslo PPF bance opětovně vynikající výsledek hospodaření, jenž pomáhá upevňovat její pozici na českém bankovním trhu. Čistý zisk dosáhl téměř 1,4 miliardy korun, což představuje rentabilitu vlastního kapitálu 29 procent," uvedl generální ředitel PPF banky Petr Jirásko. Věří, že tento trend se podaří udržet i do budoucna.

Čistý úrokový výnos banky v meziročním srovnání letos v pololetí stoupl o 44 procent na asi 1,6 miliardy korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí za stejné období vzrostly o 12 procent na 98 milionů korun. V prvním pololetí roku 2018 PPF banka vykázala čistý zisk z finančních operací 511 milionů korun, což je meziroční nárůst o tři procenta.

Objem úvěrů poskytnutých klientům přesáhl 32 miliard korun, ve srovnání se stejným obdobím roku 2017 jde o nárůst o sedm procent.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF. Držitelem téměř 93 procent akcií banky je PPF Group N.V., dalších necelých sedm procent drží hlavní město Praha. Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty komunální sféry.