Nejvyšší soud státu New York v úterý řešil kuriózní případ. Manželé Rotondovi zažalovali svého třicetiletého syna Michaela, který se odmítl odstěhovat z jejich rodinného domu. Ze soudních dokumentů vyšlo najevo, že mladý muž neplatil nájem, nepomáhal s domácími pracemi a ignoroval finanční nabídky rodičů k svému osamostatnění, uvedl server CNN. Soud rozhodl ve prospěch manželského páru a Michaelovi nařídil vystěhování.

Celá událost se odehrála na periferii města Syracuse na východním pobřeží Spojených států. Rodiče se Michaela, který se do rodného domu vrátil před osmi lety, snažili přimět k odchodu již delší dobu. Několik měsíců před samotným podáním žaloby Rotondovi zaslali Michaelovi celkem pět oficiálních nařízení k vystěhování, avšak bez žádné reakce. V únoru tohoto roku tak svému synovi darovali 1100 dolarů (zhruba 24 200 korun), které doplnili několika radami, jak osamostatnění zvládnout.

"Prodej svoje věci, které mají nějakou hodnotu (stereo, nářadí atd.). To platí obzvláště pro jakékoliv zbraně, které bys mohl mít," uvedli Rotondovi v dopise svému synovi. "Existují zaměstnání i pro takové, kteří mají tak malou pracovní zkušenost jako ty. Sežeň si ale něco - musíš pracovat!" dodali manželé. Syn na tyto dopisy nicméně nereagoval.

V dubnu se tak rodiče rozhodli k poslednímu možnému řešení, kterým bylo soudní nařízení k vystěhování.

Celá rodina se tak dostavila k soudnímu líčení, kde se Michael obhajoval sám a snažil se zvrátit svůj blížící se odchod z rodinného domku. 

"Chtěl jsem jen nějakou rozumnou dobu na to, abych se mohl odstěhovat. A to s přihlédnutím na fakt, že jsem nebyl úplně připravený se osamostatnit," řekl během líčení Michael.

"Nikdy se ode mě neočekávalo, že bych měl přispívat na domácnost nebo pomáhat s úklidem a údržbou," dodal v reakci na slova svých rodičů. 

Soudce Michaelovy žádosti o prodloužení jeho bydlení s rodiči komentoval tak, že je to "nehorázné", na což třicetiletý muž reagoval slovy, že nehorázné je nařízení k vystěhování, napsal The Guardian. Podle britského deníku byl Michael navzdory soudnímu rozhodnutí v dobré náladě a přítomné novináře odkázal k rozhovorům mimo soudní síň.

Záznam ze soudního líčení

Zdroj: Syracuse.com