Nejméně 37 lidí zemřelo a téměř 130 dalších bylo podle nejnovější bilance zraněno při požáru v nemocnici ve městě Mirjang na jihovýchodě Jižní Koreje. Úřady psaly dříve o 41 mrtvých, později ale údaj opravily s tím, že některá těla byla započítána dvakrát, informovala agentura AFP. Jde o nejhorší požár v Jižní Koreji za více než desetiletí.

Přesná příčina vzplanutí se vyšetřuje. Předpokládá se, že oheň propukl v přízemí na pohotovosti. Mezi mrtvými jsou hlavně ti, kteří se nacházeli v prvním a druhém patře budovy. Většina z obětí se nadýchala kouře. Zemřeli i tři zaměstnanci nemocnice, mimo jiné lékař z pohotovosti.

Nejméně deset zraněných je ve vážném stavu. Hasiči z nemocnice evakuovali přibližně 200 lidí, které převezli do čtyř přilehlých zdravotnických zařízení.

Plameny se začaly šířit kolem 7:30 místního času (ve čtvrtek 23:30 SEČ). Uhasit se je podařilo po několika hodinách.

V šestipatrové budově se nachází také domov pro seniory, ale podle agentury Jonhap bylo jeho osazenstvo, celkem 94 osob, v bezpečí evakuováno.

Předseda nadace, která zdravotnické zařízení provozuje, v televizi uvedl, že nemocnice nebyla vybavena automatickým hasicím zařízením, protože to zákon nevyžaduje. Jihokorejská televize YTN přinesla záběry černého kouře valícího se z oken a vstupu do nemocnice.

Prezident Mun Če-in svolal v reakci na neštěstí krizovou schůzku, kde chce se svými poradci probrat, jak podobným požárům čelit. V prosinci zemřelo při požáru budovy fitness centra ve městě Čečchon 29 osob.