Rušná stanice londýnského metra Oxford Circus byla v pátek večer krátce evakuována a na místě zasahovali hasiči a policisté. Stalo se tak poté, co několik lidí oznámilo na tísňovou linku, že slyšeli výstřely na přilehlé ulici Oxford Street i ve stanici podzemky. Policie zhruba po hodině a půl oznámila, že nenalezla žádné podezřelé ani důkazy o výstřelech a že incident skončil. Provoz na stanici Oxford Circus byl poté plně obnoven. Policie ale zůstává na místě.

"Policie reagovala tak, jako by incident souvisel s terorismem," uvedla metropolitní policie na Twitteru. Obyvatele po ohlášení incidentu preventivně vyzvala, aby se oblasti vyhnuli. Lidé nacházející se na Oxford Street dostali pokyn, aby se ukryli do budov a zůstali uvnitř. Jedna žena byla během evakuace lehce zraněna.

Stanice Oxford Circus je jedna z nejfrekventovanějších v britské metropoli, nachází se v srdci nákupní čtvrti. Ta byla podle agentury AP v pátek večer zvlášť zaplněná i proto, že je takzvaný černý pátek, kdy prodejci nabízejí zboží s výraznou slevou.

Související