Asi šest set uprchlíků a žadatelů o azyl odmítá opustit australské detenční centrum na ostrově Manus v Papui-Nové Giuneji, uvedla Reuters. Bojí se útoků ze strany místních. Centrum přezdívané australské Guantánamo mělo být uzavřeno v úterý. I přesto, že místní úřady zastavily dodávky vody a elektřiny a jídlo do tábora dovezly naposledy v neděli, zůstaly uvnitř stovky lidí.

Papua-Nová Guinea otevřela detenční centrum na ostrově Manus v roce 2012 na základě dohody s Austrálií. Ta odmítá přijímat jakékoliv migranty, kteří se snaží do Austrálie dostat po moři, a posílá je do detenčních center na ostrovech Nauru a Manus v Tichomoří.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se