V bulharském černomořském městě Burgasu sjel v úterý po přistání z dráhy letoun české letecké společnosti Travel Service, který přiletěl z Brna. Nikdo neutrpěl žádné zranění. Informoval o tom server 24chasa.bg s odvoláním na sdělení letiště.

Mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková řekla, že letadlo Travel Service na "pravidelné lince z Brna do Burgasu se dnes ráno po přistání při opouštění přistávací dráhy ocitlo předním kolem mimo zpevněnou plochu dráhového systému". Upřesnila, že v letadle bylo 178 cestujících a šest členů posádky, nikdo z nich nebyl při události zraněn. Všichni vystoupili z letadla normálně po schodech. Letoun je podle ní už opět na letištní ploše.

Letiště v Burgasu je nyní podle serveru 24chasa.bg uzavřené a všechny lety jsou odkláněné do dalšího bulharského města na černomořském pobřeží, do Varny.

Podle tiskového střediska letiště zatím není jasné, zda se jednalo o chybu pilota nebo zda sjetí letounu z dráhy způsobilo něco jiného. Podrobnosti zjišťují vyšetřovatelé bulharského ministerstva dopravy.

Bulharská média v souvislosti s touto nehodou připomínají, že přesně před pěti lety, 18. července 2012, byl na letišti v Burgasu spáchán teroristický útok na autobus s izraelskými turisty. Sebevražedný atentátník tehdy explozí výbušniny zabil pět Izraelců a bulharského řidiče autobusu. Proces se dvěma spolupachateli, kteří jsou však stále na útěku a budou souzeni v nepřítomnosti, byl již několikrát odložen, s jeho zahájením se nyní počítá 20. září.

V Burgasu sjelo z dráhy letadlo české společnosti Travel Service, nikdo se nezranil

Zdroj: Zdeněk Kupsa

V Burgasu sjelo z dráhy letadlo české společnosti Travel Service, nikdo se nezranil

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist