Nejméně 30 lidí zahynulo při požáru věžového bytového domu v Londýně. V pátek to oznámil šéf londýnské policie Stuart Cundy. Počet potvrzených obětí tak stoupl o 13. Policejní vyšetřování se podle Cundyho zaměří také na otázku, zda byly v souvislosti s požárem spáchány trestné činy.

Britská premiérka Theresa Mayová v pátek v jedné z londýnských nemocnic navštívila pacienty, kteří se zranili při požáru výškového obytného domu v západní části britské metropole. Informovala o tom agentura Reuters. Předtím ministerská předsedkyně čelila všeobecné kritice, že se dosud s přeživšími nesetkala, přestože na místě tragédie ve čtvrtek byla.

Mayové vytýkali místní obyvatelé, opozice, média i někteří členové její Konzervativní strany, že se dosud nesetkala s přeživšími obyvateli výškové obytné budovy Grenfell Tower. Někteří jí zazlívali, že se patrně chtěla vyhnout emocím a místo sebe na setkání se zasaženými obyvateli vyslala své ministry.

S přeživšími i pomáhajícími dobrovolníky se už v pátek setkala i britská královna Alžběta II., a to jen asi hodinu před plánovaným přijetím českého prezidenta Miloše Zemana.

Požár budovy Grenfell Tower si vyžádal nejméně 30 lidských životů, ale vzhledem k tomu, že desítky lidí se stále pohřešují, je téměř jisté, že bilance obětí ještě poroste. Velitel londýnské policie Stuart Cundy navíc připustil, že se možná nepodaří všechny oběti identifikovat. V nemocnicích zůstává 24 lidí, stav 12 z nich je kritický.