Prodej marihuany v Uruguayi je nově zcela legální, cena za gram je přitom poměrně nízká. Vláda se tak rozhodla vyřešit problém s černým trhem. Rekreační prodej ale bude pod přísným dohledem a za přísných podmínek. Podobný přístup plánuje i kanadská vláda, v zemi už vznikl i marihuanový investiční fond.

Uruguayská vláda už v roce 2013 povolila jako první země světa veškerý prodej marihuany včetně toho rekreačního. V zemi se ovšem vzedmula vlna protestů proti tomuto opatření a špatná distribuce tento proces zastavila. Nyní již ale úplná legalizace vstoupila do finální fáze.

K rekreačnímu prodeji se zatím u vlády zaregistrovalo šestnáct lékáren. "V dalších měsících se očekává výrazné navýšení. Od úplného povolení si slibujeme kvalitu a čistotu produktu," řekl Juan Roballo, ředitel národní protidrogové rady pro server The Independent .

Ke koupi marihuany k rekreačnímu užití se musí plnoletí Uruguayci zapsat do státního registru. Lékárny budou mít k dispozici celkem 400 kilogramů marihuany, toto množství se ovšem v závislosti na poptávce může změnit. Dodávat ji budou dvě velké státní společnosti. Zájemce si bude moci zakoupit maximálně 10 gramů týdně a celkově 40 gramů měsíčně. Zahraniční turisté si kvůli nutné registraci marihuanu zakoupit nemohou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.