Pod názvem Airbus si každý nejspíš představí velká dopravní letadla, především to vůbec největší, obří Airbus A380. Společnost, jejíž stroje pokrývají dálkové linky, ale míří i do opačného segmentu: chce mít k dispozici létající bezpilotní prostředky pro dopravu osob, které by zlikvidovaly zácpy v městských aglomeracích.

Podle sociologů budou velká města nadále růst – odhaduje se, že roku 2030 v nich bude žít 60 procent světové populace, což je o 10 procent více než dnes. Dopravní situace je kritická zejména v megapolích s více než deseti miliony obyvatel, kterých budou okolo roku 2030 téměř tři desítky.

Už dnes průměrný obyvatel jedenáctimilionového Londýna za rok stráví ve svém automobilu čas odpovídající 35 pracovním směnám – z toho většinou stojí na místě nebo se pohybuje rychlostí chodce. Dopravní zácpy jsou každodenním jevem, přestože investice do infrastruktury dosahují miliardových částek. Pozemní doprava už nemá kam expandovat; jedinou možností je nebe nad městem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.