Manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa Melania uspěla v soudním sporu s britským listem Daily Mail. Deník zaplatí odškodné za zveřejnění článku, v němž psal o působení bývalé modelky v eskortních službách. Podle agentury Reuters je dohodnutá částka zlomkem sumy 150 milionů dolarů (3,8 miliardy korun), kterou požadovala první dáma Spojených států.

Daily Mail ve středu zveřejnil omluvu, v níž uznal, že publikoval nepravdivý článek o jejím působení jako sexuální společnice během modelingové kariéry. "Uznáváme, že tato tvrzení o paní Trumpové nejsou pravdivá," uvádí se v textu.

Trumpová zažalovala list v únoru, stejně jako za obdobné tvrzení blogera Webstera Tarpleye, s nímž uzavřela mimosoudní dohodu o odškodnění již krátce po žalobě.

Právník prezidentovy manželky u londýnského soudu na adresu britského listu prohlásil, že jeho nepravdivá tvrzení "zasáhla nejcitlivější místa osobní integrity a důstojnosti poškozené". Nactiutrhačný článek ji podle textu žaloby připravil o miliony dolarů, neboť poškodil obchodní zájmy její značky oděvů a šperků.

Jak vysoké odškodné vydavatel britského listu zaplatil, žádná ze stran nezveřejnila. Podle Reuters však zdroj obeznámený s dohodou hovoří o částce pod tři miliony dolarů (75 milionů korun), která zahrnuje i pokrytí soudních nákladů.

Trumpová pochází ze Slovinska, v USA je od 90. let a za Trumpa, jehož je třetí ženou, se provdala v roce 2005. Během své dráhy modelky nafotila i řadu aktů, z nichž některé se v loňské předvolební kampani staly předmětem diskuse v amerických médiích.