Německé nejvyšší státní zastupitelství vychází z toho, že úterní útok na fotbalisty Dortmundu byl teroristickým činem. Na středeční tiskové konferenci to řekla mluvčí úřadu Frauke Köhlerová. V hledáčku policie jsou podle ní dva podezřelí z islamistické scény. Policisté už prohledali jejich byty a jednoho z nich zadrželi.

"Přesný motiv činu je ještě nejasný," uvedla Köhlerová, podle níž se u místa činu našly tři shodné vzkazy. "Z nich se zdá, že útok mohl mít islamistické pozadí," podotkla. Texty nadále analyzují odborníci. Pravost dalšího listu, který údajně publikovali levicoví extremisté, Köhlerová zpochybnila.

Autobusem fotbalistů Dortmundu otřásly exploze. Jeden hráč je zraněný

Mluvčí dále uvedla, že bomby byly naplněné kovovými součástkami a měly účinnost v okruhu přes sto metrů; proto lze hovořit o štěstí, že se nestalo něco horšího. Jaká výbušnina a jaký odpalovací mechanismus byly použity, se stále zkoumá.

Autobus fotbalistů Dortmundu v úterý cestou na večerní domácí zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem poškodily tři exploze. Zranění ruky při nich utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Zraněn byl i jeden z policistů, který autobus doprovázel.

Autobusem fotbalistů Dortmundu otřásly exploze. Jeden hráč je zraněný