Středoevropské univerzitě v Budapešti, založené a financované americkým miliardářem Georgem Sorosem, hrozí zánik. Maďarská konzervativní vláda předložila parlamentu dodatky zákona, který upravuje fungování zahraničních univerzit. Úprava ale způsobí, že Středoevropská univerzita (CEU) se bude nejspíš muset zavřít. Vláda Viktora Orbána vede už delší dobu kampaň proti zahraničním nevládním organizacím, zejména proti těm, jež financuje George Soros, původem Maďar. Orbán byl kdysi sám stipendistou jednoho ze Sorosových programů.

Rektor univerzity Michael Ignatieff svolal na středeční odpoledne shromáždění studentů a zaměstnanců školy a na sociálních sítích se rozběhla akce na podporu školy, která od roku 1991 vychovala tisíce absolventů, především ze zemí bývalého socialistického bloku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.